Velnio Malunas


Go to content

 

 

 

Kiekvienam sibiro haskio augintojui derėtų žinoti, kad šie šunys yra gimę bėgti. Tai yra užprogramuota jų genuose. Haskiai buvo išveisti tempti vidutinio svorio krovinius ilgas distancijas. Tai be galo stiprūs, energingi bei ištvermingi ir nepavargstantys šunys. Žmogus įsigijęs haskį, turi būti pasirengęs patenkinti jo prigimties poreikius.


„Auginant sibiro haskį, parodos turėtų būti – hobis,
o kinkymas – religija"


Šią auksinę frazę, mūsų susitikimo metu pasakė, prieš keletą metų į Lietuvą atvykęs Michael Jennings,
ilgametis haskių veisėjas, teisėjas bei rašytojas iš JAV.


Mūsų haskiai yra daug treniruojami, kad gautų pakankamus fizinius krūvius ir jaustųsi laimingi. Su jais sportuoja ir varžybose dalyvauja visa mūsų šeima. Labai didelį dėmesį skiriame treniruočių grafikui bei krūvio paskirstymui, individualiai kiekvienam šuniui. Sportuoti padėjome nuo kelių šimtų metrų su dviračiu ir vienu šuniu. Kiek vėliau – su paspirtuku ir dviem šunimis. Šiai dienai važinėjame su keturiais, šešiais šunimis. Kinkome į triratį arba roges, važiuojame keletą kilometrų. Džiaugiamės būdami sporto su šunimis klubo "Fluidus" nariais!

Varžybos mūsų šunims yra kaip dovana. Jie laimingi galėdami sutikti daug naujų šunų, prabėgti nauja, pilna nepažįstamų kvapų trasa, konkuruoti. Galbūt keistai skamba, bet jie varžosi tarpusavyje, jaučia konkurenciją, stengiasi pavyti kitus ir aplenkti. Dalyvavimas varžybose jiems yra didelis džiaugsmas. Adrenalino kvapas tvyrojantis ore jiems sukelia tonusą, iš jų elgesio galima matyti, kaip jie džiaugiasi tuo, ką daro. Varžybos tiek šunims, tiek mums yra šventė. Labai smagu save ir šunis išbandyti didesnėje konkurencijoje, susipažinti su naujais žmonėmis. Patirtis ir pamokos yra didžiulis turtas šiame sporte. Bet didžiausia dovana mums – matyti besišypsančius mūsų haskius. Neveltui yra sakoma – „laimingas haskis yra pavargęs haskis“. Aktyvus poilsis su šunimis, laikas leidžiamas gamtoje kartu, pavertė mūsų kasdienybę į nesibaigiančią, kupiną nuotykių, juoko, ekstremalių pojūčių bei laimės kelionę.... Kviečiame apsilankyti mūsų VARŽYBŲ GALERIJOJE.Keletas ryškesnių rezultatų:


Baltijos Taurė'09 - III etapas, Estija - SC2 klasė, III vieta;

Baltijos Taurė'09 - V etapas, Lietuva - SC2 klasė, II vieta;

Kalėdinė Taurė'09, Lietuva - SC2 Šiaurinių šunų klasė, I vieta.

Baltijos Taurė'10 - I etapas, Lietuva - DR4 Šiaurinių šunų klasė, III vieta;

Sniegena'10, Lietuva
- SP4 Šiaurinių šunų klasė, III vieta.

Baltijos Taurė'11 - I etapas, Lietuva - DR4 Šiaurinių šunų klasė, II vieta;

Baltijos Taurė'11 - III etapas, Estija - DR4 Atvira klasė III vieta & Šiaurinių šunų klasė II vieta;

Baltijos Taurė'11 - V etapas, Latvija - DR4 Šiaurinių šunų klasė, III vieta & 2011 BALTIJOS TAURĖS NUGALĖTOJAS.

Kauno miesto Mero Taurė'12 - Lietuva - DR4 Šiaurinių šunų klasė, II vieta;

Kauno miesto Mero Taurė'12 - Lietuva - kanikroso klasė, IV vieta;

Baltijos Taurė'12 - Lietuva - SC2 atvira klasė, finišavo sėkmingai.

Baltijos Žiemos Taurė'13, Latvijos Žiemos Čempionatas'13 - Latvija - SP4 Šiaurinių šunų klasė, II vieta;.

Tarptautinės varžybos Kauno Rajono Mero Taurė'14 - mano 16 metų dukra Monika suaugusiųjų klasėje, su 4 šunimis - DR4 Nordic laimėjo SIDABRO MEDALĮ!!!


  

 


Back to content | Back to main menu